O MNĚ
O MNĚ

 

Jmenuji se Alexandra Dětinská  a jsem výtvarnice.

Maluji a tvořím již od dětství a náměty na své obrazy čerpám ze světa, který mě obklopuje, ať je to architektura, příroda či situace, které náhodně zahlédnu na ulici - je to takový odraz umění všedního dne. To vše se snažím zachytit ve svých obrazech. Malostranské střechy, kostelíky, zvířata, létající hudebníci nebo úprk pruhovaných trestanců - takové jsou mé obrazy, taková je má fantazie..Stále ve mně zůstává fantazie a hravost, kterou se snažím zachytit a předat ve svých obrazech.

Své obrazy jsem vystavovala zprvu na kolektivních výstavách, po čase přišly i samostatné výstavy,kak v ČR, tak v zahraničí.Za obraz ,,Útek do jiného světa" jsem získala mezinárodní cenu "PRIX GEORGE KASPER" na 27. mezinárodní soutěži moderní naivní malby, Morges, Švýcarsko.

 Pokud je vám má práce povědomá, nejspíše se vám vybaví nadace Konto Bariéry, se kterou dlouhodobě spolupracuji a mé obrazy jsou zachyceny na pohlednicích a novoročenkách nadace. Několikrát jsem se zúčatnila i aukce obrazů a její výtěžek šel na pomoc zdravotně postiženým spoluobčanům.

www.alexandradetinska.cz


V posledních letech jsem se začala věnovat i jiné aktivitě, a to zdobení klasického českého nožíku - RYBIČKA.Nožíky barevně lakuji,maluji nebo zdobím krystaly.

www.ceskarybicka.cz

 

V létě v roce 2015 jsem udělala svou první panenku, zprvu jen tak pro sebe, ale měly velký úspěch u kamarádek a pak u kamarádek mých kamarádek.....a tak jsem se rozhodla založit tuto stránku a e-shop.

Snad se vám u mě bude líbit :-)